O nás

Mgr. Mária Tichá

Do vienka som dostala lásku ku psom. Od malička ma fascinovala ich schopnosť prebudiť vo mne niečo spiace. Rozcítenie, naladenie, teplo, radosť. Moje nadšenie pre týchto štvornohých parťákov u mňa kumulovala vekom i s pribúdajúcimi informáciami o všestrannom využití psa pre potreby človeka. Špeciálne trénované psy majú vo svojej oddanosti človeku a vernosti svojej misii niečo presahujúce.

Napĺňa ma môj splnený detský sen o vlastnom psovi. A rovnako ma napĺňa aj práca s ľuďmi, záujem o psychológiu a komunikáciu. Keď som zistila, že môžem svoje záľuby spojiť a byť prínosom druhým, o mojom celoživotnom koníčku bolo rozhodnuté.

Canisterapii sa aktívne venujem od roku 2009, kedy som sa stala držiteľkou Osvedčenia o vykonávaní canisterapie v praxi akreditovaného Ministerstvom školstva SR . Svoje odborné znalosti naďalej rozširujem doma aj v zahraničí. Interakcia medzi špeciálne trénovaným psom a človekom so špeciálnymi potrebami má podľa mňa stále nedocenený potenciál. Je využiteľná v rehabilitácii, psychiatrii, v sociálnej práci i vo vzdelávaní. Som rada súčasťou procesu, ktorý konkrétnym ľuďom prináša nezanedbateľné výsledky a benefity.

 

 

neri

Neri

Sučka kríženca pôvodom z útulku. Má veľmi veselú a vyrovnanú povahu. Je poslušná, trpezlivá, kontaktná, nekonfliktná a vychovávaná k tolerancii na rôzne podnety ako napr. nečakané pohyby či zvuky. Teší sa, keď je zamestnávaná a má okolo seba divákov. Vie si ľudí získať.

Neri opakovane absolvovala odborné skúšky o vhodnosti psa-terapeuta využívaného k rozvoju osobnosti. Canisterapeutický tím spolu tvoríme od augusta 2008. Ak by ste s ňou chceli súťažiť o výdrž v škrabkaní, upozorňujem vás, že to bude ona, ktorá vyhrá. 🙂

 

 

Suri

V krvi tejto sučky sa miesi jazvečík a shi-tzu. Je to jemné a večne veselé stvorenie plné energie. Bola zachránená pred neistým osudom. Súčasťou nášho tímu je od februára 2014. Jej príchod mal pre nás všetkých výrazný omladzovací účinok. S Neri sa výborne dopĺňajú.

V súčasnosti sa Suri pripravuje na akreditované skúšky psa–terapeuta. Je to prirodzený talent, ľudomil. V jej prítomnosti už zmäkol nejeden psí odporca. A svoje meno – to si doslova vysurikatovala. 🙂